WAV Festiwal

W dniach 26-27 lipca na plaży miejskiej w Śremie odbył się Śrem .WAV Festiwal. Pierwszy dzień upłynął w rytmach muzyki rap. Jako pierwsi zagrali młodzi raperzy pochodzący z naszego miasta: Muszka BZP i Stańczyk, następnie wystąpili Musiel i Kret pochodzący z Mogilna oraz Huku z Poznania. Ze swoim showcase’m wystąpił także bydgoski producent OER, który zaprezentował showcase na Akai MPC.

Kolejnym artystą jaki pojawił się na scenie był Dret, który rozpoczyna koncertową promocję swojego ostatniego albumu – DREAMER. Następnie przyszedł czas na gwiazdy wieczoru. Dwa świetne koncerty tak w kilku słowach opisać można koncerty Rafiego – legenda poznańskiej sceny oraz Jody – reprezentanta BOR Records, który wydał w tym roku świetnie przyjęty album „OrientOrient”.

Drugi dzień rozpoczął koncert śremskiego zespołu The Colt’s, który gra szeroko pojętego punk rocka/rocknrolla. Następnie na scenie pojawił się również związany ze Śremem zespół The Shvagiers, którego muzyka oscyluje w klimatach Rock’N’Rolla, i Blues Rocka. Kolejnym punktem programu był koncert śremsko-poznańsko-głogowskiego zespołu impala. Bez wątpienia ucieszył on fanów mocniejszych gatunków takich jak post-hardcore, metalcore oraz hardcore-punk.

Gwiazdą drugiego dnia był zespół XXANAXX – jedna z największych gwiazd szeroko rozumianej muzyki elektronicznej w Polsce. Fani zespołu bez wątpienia ze śremskiej plaży wyszli zadowoleni – niezwykle wysoki poziom wykonawczy plus świetne show świetlne robiły wrażenie Dodatkową atrakcją był zlot food trucków – podczas którego wszyscy chętni; a było ich wcale niemało; mogli zakupić jedzenie z rożnych zakątków świata.

Skip to content