Ogólnopolski Festiwal Piosenki Polskiej „Śremska Nuta”

Ogólnopolski Festiwal Piosenki Polskiej „Śremska Nuta” – powstał z inicjatywy Julii Bartkowiak, która jest koordynatorem Festiwalu. Organizatorem jest Śremski Ośrodek Kultury z Panią Dyrektor Anną Szmyt-Baranowską na czele. Patronat nad zeszłoroczną edycją Festiwal objął Burmistrz Miasta Śrem, Pan Adam Lewandowski oraz Starosta Śremski, Pan Zenon Jahns.

O zorganizowaniu festiwalu Pani Julia myślała już od dłuższego czasu, do Ośrodka Kultury przyszła już z w zasadzie gotowym projektem, który Pani Dyrektor Ośrodka Kultury chętnie wsparła. Z kolei dzięki wsparciu Burmistrza, Gminy Śrem, Starosty, Starostwa Powiatowego oraz innych sponsorów organizacja Festiwalu przebiegła bez żadnych komplikacji, zaś nagrody i statuetki prezentowały się naprawdę okazale.

Celem festiwalu jest popularyzacja polskiej piosenki wśród dzieci i młodzieży, promowanie dziecięcej i młodzieżowej twórczości artystycznej, edukacja kulturalna dzieci i młodzieży, stworzenie warunków do prezentacji dorobku artystycznego solistów dziecięcych i młodzieżowych, wymiana pomysłów i doświadczeń w zakresie upowszechniania śpiewu wśród dzieci i młodzieży, wyszukiwanie młodych talentów i otoczenie ich opieką.

W konkursie udział mogą wziąć soliści w wieku od 8 do 20 lat, którzy wykonują utwór po polsku, powstały w XXI wieku, polskiego kompozytora oraz polskiego autora tekstu.

Tegoroczna edycja odbędzie się 10 października. Zapewne za jakiś czas będziemy o tym fakcie informować nieco szerzej 😉

Pod poniższym linkiem obejrzeć można występ Julii Molickiej, która wykonując utwór „Tancbuda i saksofon” zdobyła nagrodę Grand Prix Festiwalu:

https://www.facebook.com/watch/live/?v=684582352050774&ref=watch_permalink

Zachęcamy także do sprawdzenia oraz polubienia profilu Festiwalu:

FB: https://www.facebook.com/Og%C3%B3lnopolski-Festiwal-Piosenki-Polskiej-%C5%9Aremska-Nuta-111270046954123/

Do usłyszenia!