Projekt „Póki pamiętamy”

Projekt „Póki pamiętamy” – powstał w ramach obchodów 100-lecia Powstania Wielkopolskiego oraz 100-lecia Odzyskania Niepodległości. Inicjatorem i koordynatorem projektu był Adrian Bartnik, znany także jako DRET.

W jego ramach artyści pochodzący i związani ze Śremem stworzyli sześć w pełni autorskich utworów słowno-muzycznych, traktujących o Powstaniu.

W projekcie udział wzięli: Klaudia Popielska – muzykolog, pedagog muzyczny, wokalistka; Roxana Tutaj – wokalistka, półfinalistka programu Must Be The Music, Maciej Kómoch – wokalista zespołu Camping Hill, DRET – raper, mający na koncie kilka wydawnictw oraz występ na Festiwalu Woodstock, Hajmat – skład rapowy, do tej pory wydali dwie płyty: „Dobranocka” oraz „Wspólna droga”; Maciej ‚Ceha” Szymański – producent, dj, instrumentalista oraz realizator dźwięku, mający na koncie współpracę z takimi artystami jak DonGuralEsko, Pih, Kaczor czy Rafi; oraz Hubert Błaszczyk – gitarzysta zespołu Camping Hill.

Koncert premierowy projektu odbył się 11 listopada o godzinie 18:00 w Kinoteatrze Słonko, który tego dnia wypełniony był do ostatniego miejsca. Artyści wystąpili także 30 grudnia 2018 podczas wydarzenia „Dla Niepodległej” zorganizowanego przez Muzeum Śremskie.

Pod poniższym linkiem wysłuchać można playlisty, na której znajdują się wspomniane wyżej utwory powstałe w ramach projektu:

Informujemy jednocześnie, że na chwilę obecną jest to ostatni post cyklu „ŚREM PRZERYWAMY CISZĘ! Słuchamy i wspieramy śremskich artystów!”.

Ponawiamy natomiast swój apel –  jeśli tworzycie muzykę i chcielibyście, abyśmy i o Was napisali – piszcie na adres: adrian.bartnik@sok-srem.pl i podsyłajcie swoje nagrania wraz z notką biograficzną – zobaczymy co da się z tym zrobić 😉

Niewykluczone, że za jakiś czas przedstawimy kolejnego artystę związanego z naszym miastem. A póki co – wyczekujcie naszych kolejnych propozycji 😉