Soudarion

Soudarion to muzyczna grupa założona przy śremskiej Farze przez ks. Marcina Lewandowskiego w 2009 roku. Jej głównym celem jest głoszenie wartości chrześcijańskich poprzez dobrą muzykę oraz radosne szerzenie Dobrej Nowiny.

Soudarion został wybrany Debiutem 2015 podczas konkursu Debiuty 2015 w Warszawie. Oprócz tego zagrał na wielu znanych festiwalach m.in. na Campo Bosco w Czerwińsku nad Wisłą, podczas Marszu dla Życia i Rodziny w Warszawie, na Festiwalu Chrześcijańskie Granie, Śremsongu czy licznych festynach parafialnych, rekolekcjach i wielbieniach na terenie całej Polski.

Debiutancka płyta „Tylko Miłość” to 10 różnorodnych utworów w nowoczesnych, popowych aranżacjach. Teksty opowiadają o różnych relacjach z Panem Bogiem – o momentach radosnych i chwilach zwątpienia. W ten sposób zespół przybliża Boga ludziom, którzy nie wiedzą, że jest On najlepszym przyjacielem.

W skład zespołu wchodzą:

ks. Marcin Lewandowski – perkusja, Paweł Karliński – wokal i gitara, Wojciech Karliński – gitara basowa, Jan Stawiński – gitara elektryczna, Paweł Wasiak – piano, Krystian Włodarczak – instrumenty perkusyjne, Jessica Karlińska – wokal, Monika Halka – wokal, Agata Tymel – wokal.

Pod poniższym linkiem obejrzeć można teledysk zespołu – „Widziałem Cię”:

Warto nadmienić, że utwór powstał podczas wiosennego lockdownu i poza zespołem Soudarion udzielili się w nim przyjaciele grupy w osobach między innymi Agnieszki Chrostowskiej, Eleni, Joanny Koniecznej, Julii Stolpe, Magdy Anioł i Piotra Ziemowskiego. W nagraniach wziął ponadto udział chór JP2song.pl, stworzony specjalnie na potrzeby tego nagrania z inicjatywy zespołu, który poprzez swój fanpage zaprosił wszystkie chętne osoby do współwykonania.

Na ten apel odpowiedziało ponad 250 osób, co bez wątpienia jest sporym sukcesem.

Wczoraj na profilu zespołu pojawiło się zaproszenie do wzięcia udziału w kolejnym projekcie – Soudarion będzie nagrywał kolejny utwór, do którego zaprosił gości „z zewnątrz”. Tym bardziej zachęcamy do sprawdzenia, polubienia, obserwowania, oraz zasubskrybowania profili zespołu:

YT: https://www.youtube.com/channel/UCrEE5Pt-qXjwvVE__HRBzUA

FB: https://www.facebook.com/soudarion/

Skip to content