Whitewater

Whitewater – początki zespołu sięgają 2015 r. Grupa powstała na gruzach formacji K-I-W-I, w której poznali się jej obecni członkowie. W początkowym okresie działalności skład Whitewater uzupełniał Jason Barwick, frontman The Brew.

Po serii koncertów i wydaniu debiutanckiej płyty „Small Town Violence” drogi Whitewater i Jasona Barwicka nieoczekiwanie rozeszły się. Głównym powodem rozstania był powrót lidera The Brew do Anglii. Dla Whitewater oznaczało to konieczność zmierzenia się z koniecznością poszukiwania nowego frontmana, co nie było łatwym zadaniem – zwłaszcza jeśli weźmie się pod uwagę fakt, że w grę wchodziło zastępstwo za jednego z najbardziej cenionych wokalistów rockowych młodego pokolenia.

Wewnętrzna rekrutacja w obozie Whitewater, w wyniku której Jędrzej stanął za mikrofonem, pociągała za sobą konieczność wypracowania nowego brzmienia. Idąc tropem swoich inspiracji, czyli przede wszystkim ścieżką udeptaną przez Josha Homme’a, kiedy ten nie wypełniał jeszcze stadionów z Queens Of The Stone Age, członkowie Whitewater zwrócili się w stronę posępnego stoner rocka. Ich brzmienie zdefiniowały oszczędne wokale i gitary brzmiące jak 75 kulek meskaliny w bagażniku Raoula Duke’a.

Pod poniższym linkiem wysłuchać można utworu „Feather”, który promował wydaną w 2019 roku płytę „Blackfire”:

Zachęcamy także do sprawdzenia, polubienia, obserwowania, oraz zasubskrybowania profili zespołu:

YT: https://www.youtube.com/channel/UCcmpPVWwYTQmuleYGI3t9Vg

FB: https://www.facebook.com/pg/WHITEWATERPOLAND

IG: https://www.instagram.com/whitewater_pl

Spotify: https://open.spotify.com/artist/0foqucWp8yeuOvhsDOdA9h?si=OswNuZC2T7OQPvXYpEFTew

Bandcamp: https://whitewaterband.bandcamp.com/

Do usłyszenia!

Skip to content