Klaudia Popielska

Klaudia Popielska – doktorantka i wykładowca Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu na Wydziale Nauk o Sztuce, magister muzykologii, nauczyciel muzyki w średzkim Zespole Szkół Akademickich oraz instruktorka śpiewu w Gminnym Ośrodku Kultury w Zaniemyślu. Jurorka przeglądów wokalnych.

Jej pojawienie się na śremskiej scenie zbiegło się w czasie z rozpoczęciem nauki w śremskim Liceum Ogólnokształcącym im. gen. J. Wybickiego. Klaudia wielokrotnie występowała podczas najważniejszych śremskich imprez, wśród których można wymienić m.in.: Śremskie Zaduszki Muzyczne, Dni Śremu, Przegląd Piosenki Religijnej „Śremsong”, WOŚP, Koncert z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości, „Muzyka nad Wartą” czy „Śremscy Artyści Przeciw Nienawiści’. Jest laureatką wielu przeglądów wokalnych, m.in. Przeglądu „Śremsong” ,Przeglądu Piosenki Romantycznej oraz Przeglądu Piosenki Retro.

Współpracowała z wieloma muzykami z powiatu śremskiego oraz średzkiego, m.in. tworząc projekty „Zespół LO”, „No Way Down”, „Hashtag” oraz duet „Popielska & Mieloch”. W 2018r. wzięła udział w projekcie „Póki pamiętamy”, nagrywając utwór z autorskim tekstem o tematyce powstańczej.

Finalistka ubiegłorocznej edycji „Festiwalu Słowa w Piosence – Frazy”. Ma na swoim koncie gościnny występ z islandzkim muzykiem – Ragnarem Ólafssonem.

Poza śpiewem, Klaudia gra na fortepianie, gitarze i ukulele – tworząc własne piosenki.

Pod poniższym linkiem wysłuchać można jednego z autorskich utworów wokalistki, który zarejestrowany został podczas „Letniej sceny” organizowanej przez Gminny Ośrodek Kultury w Zaniemyślu:

Zachęcamy także do sprawdzenia, polubienia, obserwowania, oraz zasubskrybowania profili artystki:

YT: https://www.youtube.com/channel/UCnhgegHOxoeQGsNW4ANyjOQ

FB: https://www.facebook.com/Klaudia-Popielska-101066905261319/

Do usłyszenia!

Skip to content