KULTURALNY KONIEC LATA już za nami !!!

Było artystycznie i magicznie. Po prostu WYJĄTKOWO !!!

Wspaniali artyści i niezwykła publiczność.

Ogród Śremskiego Ośrodka Kultury i Biblioteki Publicznej w Śremie wypełnił się radością, pięknymi dźwiękami i doznaniami.

Wszystko rozpoczęło się w sobotę o godz. 10 na terenie śremskiej biblioteki. Jako pierwsi swój pokaz ratownictwa zaprezentowali strażacy z OSP Niesłabin. Było też stoisko wydawnictw bibliotecznych i spotkanie miłośników komiksów.

Animacje dla dzieci oraz spektakl pod tytułem „Dbajmy o zdrowie i przyrodę” przygotował dla Was Teatr Vaśka.

Tego dnia w naszym ogrodzie wystąpiły finalistki programu The Voice Senior – Barbara Parzeczewska i Ewa Olszewska. Ich występ porwał publiczność do zabawy. Były też wspólne zdjęcia i autografy.

Na scenie zaprezentowały się także podopieczne Julii Bartkowiak ze Studia Piosenki Melody.

W świat magii publiczność przeniósł Piotr Malanowski.

Natomiast dla najmłodszych przygotowaliśmy animacje. Były bańki mydlane oraz stanowiska z brokatowymi tatuażami, balonami i ręcznie robionymi bransoletkami.

Sobotę zakończyliśmy przepięknym widowiskiem baletu, akrobacji i ognia „Walka Żywiołów”. Artyści Teatr Wielki im. Stanisława Moniuszki w Poznaniu zabrali nas w fascynującą podróż nawiązującą do wszechobecnej potęgi żywiołów.

Niedziela również była bardzo atrakcyjna. Po południu z biblioteki wystartowała przygodowa gra miejska „Poszukiwacze zaginionych książek”. Wzięło w niej udział 16 drużyn. Zwieńczeniem całości miało być kino plenerowe na plaży miejskiej. Jednak pogoda pokrzyżowała nam plany 🙁

Dziękujemy Biblioteka Publiczna im. Heliodora Święcickiego w Śremie za wspaniałą współpracę. Wszystkim naszym partnerom i mediom za to, że byliście tego dnia z nami.

Serdecznie podziękowania kierujemy także do Koła Gospodyń Wiejskich „Zbrudzewianki”. Wasze przepyszne stoisko z domowymi wypiekami i przekąskami było imponujące.

Honorowy Patronat nad wydarzeniem sprawował Burmistrz Śremu Adam Lewandowski. Kulturalny koniec lata został sfinansowany ze środków budżetowych gminy Śrem.

Skip to content