Ken Vandermark „Snapshots” feat. SzplinmusiK

Śremski Ośrodek Kultury, SzplinmusiK oraz wytwórnia płytowa Kilogram Records zapraszają na koncert Ken Vandermark „Snapshots” feat. Szplinmusik.

Ken Vandermark – od kilku lat to jeden z najważniejszych muzyków współczesnego jazzu. Rewelacyjny saksofonista (przede wszystkim tenorowy) i klarnecista (przede wszystkim basowy). Jego gra na obu tych instrumentach, powoduje, że znaleźć się on powinien pośród najwybitniejszych przedstawicieli obu tych instrumentów we współczesnym jazzie. Winien być jednak postrzegany także jako animator jazzowej sceny.

Wielość projektów, które prowadzi doprawdy imponuje. Podstawową formą wypowiedzi Vandermarka pozostaje jednak jazz. Już na początku wykluwania się jego jazzowych koncepcji, cały jego eklektyzm, jednak z drugiej strony silnie osadzony w tradycji spod znaku Aylera czy Colemana.

W 1989 roku przeniósł się z Bostonu do Chicago i od początku lat 90. pracuje nieprzerwanie, zarówno jako wykonawca, jak i organizator w Ameryce Północnej i Europie, nagrywając w wielu różnych kontekstach, z wieloma muzykami o międzynarodowej renomie. W 1999 otrzymał stypendium MacArthur Fellowship w dziedzinie muzyki.

SzplinmusiK zagra razem z Kenem !!!

Koncert odbędzie się 27 października o godz. 19:00 w Kinoteatrze Słonko.

Bilety do nabycia:

Skip to content