Mamy TO !!!

Jesteśmy bardzo szczęśliwi i dumni 🙂

Pamiętacie nasz projekt pod nazwą „Póki Pamiętamy” ?

W ramach tego projektu artyści związani ze Śremem stworzyli sześć w pełni autorskich utworów słowno – muzycznych, traktujących o Powstaniu Wielkopolskim.

To właśnie te działania nagrodziła Kapituła Konkursu!!!

Wczoraj na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich odbyła się uroczysta gala podsumowująca XXII edycję Konkursu „Działania proekologiczne i prokulturowe w ramach strategii rozwoju województwa wielkopolskiego”. Z rąk członka Zarządu Województwa Wielkopolskiego Jacka Bogusławskiego otrzymaliśmy gratulacje oraz nagrodę w wysokości 5 tysięcy złotych.

Nagrodę otrzymała także gmina Śrem za proekologiczny projekt pod nazwą „Śrem elektromobilny, czyli jaki?” oraz Stowarzyszenia „Pysząca – razem i dla wszystkich” za prokulturalny projekt „Wychodzą z cienia podwórkowe wspomnienia”.

W tym roku do konkursu zgłoszonych zostało łącznie 156 projektów. 151 z nich zostało zakwalifikowanych do dalszej oceny. W ramach działach proekologicznych nagrodzono 28 projektów oraz przyznano 9 wyróżnień. Z kolei z zakresu działalności prokulturowej nagrody otrzymało 33 podmioty. W kategorii tej wyróżniono 4 projekty. Śremski Ośrodek Kultury miał również tę przyjemność i zaszczyt, że w imieniu wszystkich laureatów konkursu podziękował pomysłodawcom, kapitule i wszystkim osobom zaangażowanym w tworzenie tego wspaniałego wydarzenia.

Warto też dodać, że wszyscy uczestnicy gali wzięli udział w losowaniu nagrody specjalnej. Niespodzianką tą był samochód na wodór. Ekologiczne, małe, zabawkowe autko wygrała Karolina Mozgwa ze Śremskiego Ośrodka Kultury.

Skip to content