Serce od serca – warsztaty

Serdecznie zapraszamy do udziału w projekcie „Serce od serca”, polegającym na szyciu poduszek w kształcie serca, które wspierają rehabilitację pacjentów po mastektomii na każdym etapie.
Wydarzenie pod honorowym patronatem starosty poznańskiego Pana Jana Grabkowskiego organizowane jest przez stowarzyszenie Pomocna Dłoń w Śremie przy współpracy ze Śremskim Ośrodkiem Kultury i Towarzystwem Śremskich Amazonek.

Wycięcie węzłów chłonnych zaburza krążenie limfy. Noszenie poduszki pod pachą powoduje, że opuchlizna maleje albo znika. Poduszka może łagodzić ból nacięcia chirurgicznego, chronić przed przypadkowymi uderzeniami, pomagać w łagodzeniu obrzęku i zmniejszać napięcie barku. Ta poduszka, to także symbol naszego wsparcia. Nie musisz umieć szyć, poduszki trzeba też napełnić, zabezpieczyć i zapakować.

Do każdej dołożymy kartkę z życzeniami zdrowia płynącymi prosto z serca. Wszystkie wykonane poduszki trafią, za pośrednictwem lekarzy na oddział Wielkopolskiego Centrum Onkologii w Poznaniu. Materiały zapewniają organizatorzy.

Akcje szycia serc w powiecie odbywają się pod okiem koordynatorek: Justyny Maćkowiak-Szukalsiej i Karoliny Wasilewskiej-Waligórskiej z gminy Czerwonak.

Dodatkowo Panie z Towarzystwa Śremskich Amazonek poprowadzą warsztat samobadania piersi, bo profilaktyka i czas są w przypadku tej choroby najważniejsze.

Zapraszamy serdecznie !!!

Skip to content