PÓKI PAMIĘTAMY – koncert i promocja płyty

27 grudnia obchodzimy Narodowy Dzień Zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego. 

W ramach śremskich obchodów tego święta Muzeum Śremskie zaprasza na szereg uroczystości patriotycznych, mszę świętą, piknik oraz koncert.

Śremski Ośrodek Kultury również włącza się w tegoroczne obchody. 

ZAPRASZAMY Was bardzo serdecznie do Kinoteatru Słonko na koncert „Póki Pamiętamy”. Będzie to wydarzenie podsumowujące projekt oraz promocja wydanej na tę okoliczność płyty.

W związku z otrzymaną za ten projekt nagrodą XXII edycji Konkursu „Działania proekologiczne i prokulturowe w ramach strategii rozwoju województwa wielkopolskiego” postanowiliśmy zwieńczyć dzieło i wydać jedyną w swoim rodzaju płytę „Póki Pamiętamy”.

UWAGA – Każdy uczestnik koncertu otrzyma płytę „Póki Pamiętamy” !!!

Projekt powstał w 2018 roku z okazji setnej rocznicy Powstania Wielkopolskiego. Inicjatorem i koordynatorem wydarzenia był Adrian Bartnik, ówczesny pracownik Śremskiego Ośrodka Kultury, raper, wokalistka, muzyk i producent. W ramach „Póki Pamiętamy” artyści pochodzący i związani ze Śremem stworzyli sześć w pełni autorskich utworów słowno – muzycznych mówiących o Powstaniu Wielkopolskim. Występuje w nich bezpośrednie odwołanie do historii Powstania Wielkopolskiego oraz jego bohaterów.

W projekcie udział wzięli:
– Klaudia Popielska – muzykolog, pedagog muzyczny, wokalistka. Zaśpiewała piosenkę pod tytułem „Półmroki Wolności”,
– Roxana Tutaj – wokalistka, półfinalistka programu Must Be The Music. Wykonała utwór „Za odwagę”,
– Maciej Kómoch – wokalista grupy Camping Hill. Zaśpiewał piosenkę „Nadejdzie dzień”,
– zespół „Hajmat” – twórcy dwóch płyt „Dobranocka” oraz „Wspólna droga”. Podczas koncertu wykonali piosenkę „W pamięci żywych”,
– dret – raper, mający na koncie kilka wydawnictw oraz występ na Festiwalu Woodstock. Napisał słowa i zaśpiewał dwa utwory „Świt” i „O wolnej Polsce”,
– Maciej „Ceha” Szymański – producent, dj, instrumentalista. Twórca muzyki do wszystkich utworów,
– Hubert Błaszczyk – gitarzysta zespołu Camping Hill.

Wszystkie te osoby będziemy mieli okazję ponownie zobaczyć i usłyszeć. Zapraszamy 27 grudnia o godz. 20:00 do Kinoteatru Słonko.

WSTĘP WOLNY.
Zaproszenia do odbioru w BOK Śremskiego Ośrodka Kultury.
Informacje pod numerem tel. 889-647-418.

Skip to content