pol-ANA – Roksana Polska-Batorska

Koncertowo w Kinoteatrze Słonko. Już w marcu !!!

Dnia 31 marca o godz. 18 w Kinoteatr Słonko wystąpi pol – ANA – Roksana Polska-Batorska.
Jej koncert będzie jednocześnie promocją teledysku zrealizowanego w naszym kinie 

Bilety w cenie 20 zł do nabycia:

Roksana Polska-Batorska to polska piosenkarka, autorka tekstów, kompozytorka, pianistka. Posiada wykształcenie muzyczne. Ukończyła 3-letnie Studium Muzyczne Art Of Voice w Poznaniu. Swoją przygodę z muzyką rozpoczęła już jako mała dziewczynka. W wieku 6 lat po raz pierwszy wystąpiła przed publicznością, a mając 10 lat, rozpoczęła profesjonalne lekcje emisji głosu. Jako nastolatka wzięła udział w pre-castingu do popularnego talent show „Must Be The Music. Tylko Muzyka”.
Swój warsztat wokalny szkoliła pod okiem takich nauczycieli jak Ewa Nawrot, Julia Stolpe, Katarzyna Rościńska, Katarzyna Wilk oraz Fismoll. Jej ówczesne inspiracje to między innymi Hanna Banaszak, której przebój „Ja dla pana czasu nie mam” to zachowany w serwisie YouTube zapis tamtego czasu w jej rozwoju artystycznym.
Pol-ANA wystąpiła również na deskach popularnej poznańskiej „Sceny na piętrze”.

Podczas uroczystej Gali Fundacji „Mam Marzenie” zaśpiewała jako support przed Michałem Kowalonkiem (współzałożycielem, wokalistą i gitarzystą formacji Snowman, a w latach 2012-2018 wokalistą i gitarzystą grupy Myslovitz).

W sierpniu 2017 roku ukazał się jej debiutancki singiel utrzymany w klimacie popowo-jazzującym, zilustrowany żartobliwym teledyskiem i zatytułowany „(A)sio”. 

W 2020 roku wokalistka skomponowała swoją pierwszą opatrzoną klipem balladę „Ten moment”.
Utworem tym w marcu 2020 zadebiutowała na wysokim drugim miejscu 77 notowania Listy Przebojów Polisz Czart nadawanej z anteny warszawskiego Radia Wnet Krzysztofa Skowrońskiego. Piosenka debiutującej na falach radiowych polAny utrzymała się ponadto w pierwszej dziesiątce notowaniu 78 oraz w drugiej dziesiątce notowaniu 79.

We wrześniu 2020 artystka wydała swój drugi singiel „Moja tęsknota”, który 4 października w notowaniu 107 Listy Polish Chart ponownie osiągnęła podium – tym razem 3 miejsce. Piosenka utrzymywała się w zestawieniu osiem tygodni, z czego sześć w pierwszej dwudziestce. W tym samym roku wokalistka została wyróżniona w Plebiscycie „Pokaż Talent” Głosu Wielkopolskiego w kategorii „Soliści” i miała zaszczyt wystąpić w Teatrze Muzycznym w Poznaniu podczas uroczystej gali z udziałem najwyżej ocenionych uczestników tego konkursu. Jeszcze w tym samym roku jej trzeci singiel zatytułowany „Moja tęsknota” został zakwalifikowany do drugiego etapu „pre-nominacji” do nagrody Fryderyki 2021.
Artystka znalazła się na 8 miejscu na Liście Polish Chart w kategorii „wokalistki 2020 roku”.Nagrała również swój pierwszy duet utworu „Nad rzeką”, który pojawił się w eterze w marcu 2021 roku. Utwór dostał pre-nominacje do nagrody Fryderyki 2022.

W lutym 2022 roku ukazała się trzecia ballada piosenkarki pod tytułem „Małe wino”. Obraz do tego utworu został zrealizowany w Kinoteatrze Słonko.

Aktualnie pol-ANA jest w trakcie nagrywania swojej debiutanckiej płyty, na której będzie można usłyszeć zarówno jej ulubione klimatyczne ballady, jak i nieco bardziej dynamiczne utwory popowe. Inspiracje do pisania autorskich piosenek czerpie z życia, głównie z własnych przeżyć i doświadczeń.

Zapraszamy serdecznie!!!

Skip to content