„Potworczaki i Dźwiękowyje” Teatru Fuzja

Scena Teatralna Kinoteatru Słonko oraz Teatr Fuzja zapraszają na przedstawienie pod tytułem „POTWORCZAKI I DŹWIĘKOWYJE”.

To spektakl, w którym spotkamy się z samym sobą, z własnymi ograniczeniami i słabościami, z lękami i strachami.

W centrum zainteresowań twórców stanął strach, próba nazwania i zrozumienia go oraz próba spojrzenia na niego oczami dziecka. Kajo – główny bohater boi się, próbuje walczyć ze swoimi strachami, próbuje rozmawiając z dorosłymi, którzy zbywają go mówiąc, że nie ma się czego bać, że strachy nie istnieją, że to tylko sen.

Próbując znaleźć rozwiązanie trafia na Pogromców Strachów – czyli nieokiełznanych, trochę szalonych, odważnych i doświadczonych – Franie i Wiktora, którzy pokazują Kajowi różne sposoby radzenia sobie ze strachem, ale najważniejsze tłumaczą mu, że ma prawo się bać, ma prawo płakać i nie musi się tych emocji wstydzić. Zachęcają też do rozmowy z najbliższymi, czyli rodzicami.

Czy Kajo sobie poradzi? Czy okiełzna strach? Czy rodzice go wysłuchają? Tego zdradzać nie będziemy.

Do powstania spektaklu przyczyniły się warsztaty psychologiczno – artystyczne, w trakcie których dzieci w wieku 5-6 lat opowiadały o swoich lękach, o ich wyglądzie, o sposobach radzenia sobie z nim, o relacjach między dzieckiem a dorosłym w rozumieniu trudnych emocji a także rysowały swoje autoportrety i strachy, które stały się znakiem plastycznym przedstawienia. Na podstawie rozmów z dziećmi powstał scenariusz, w którym zachowana jest logika i składnia dziecięca.

Bilety w cenie: dzieci 20 zł, dorośli – 25 zł.

Bilety do nabycia:

Do zobaczenia 12 maja o godz. 17:00.

Skip to content