FERIE W ŚOK

I TYDZIEŃ 30.01-3.02.2023

ZIMOWY SURVIVAL KIDS

 • w godz. 9:30-11:00
 • wiek: 7+
 • odpłatność: 125 zł /tydzień

W PROGRAMIE: gra terenowa, ognisko, zabawy na świeżym powietrzu, podstawy survivalu – w co się ubrać, co zapakować do plecaka, co można upichcić na ognisku, pierwsza pomoc w terenie, wzywanie pomocy. Zajęcia będą odbywały się w terenie, prosimy o ubiór dzieci odpowiedni do warunków pogodowych.

INSTRUKTOR: Daria Wyrzykowska-Ropińska – od wielu lat instruktor ZHP oraz drużynowa w drużynie starszoharcerskiej. Robi to, bo lubi: biwakowanie, mundur (taka namiastka wojskowości -niespełnione marzenie) i poznawanie nowych ludzi. Cieszy ją praca z dziećmi, a uczenie ich przydatnych rzeczy daje jej satysfakcję. Liczy, że dzięki temu będą zaradni w przyszłości.

Miejsce: Śremski Ośrodek Kultury

WARSZTATY ARTYSTYCZNE Z VIOLIN ART

 • w godz. 9:00-10:30
 • wiek: 6+
 • odpłatność: 150zł /tydzień

W PROGRAMIE: solne lampiony, pomponikowy świat, łapacze słońca, kolorowe sole do kąpieli, zdrowe, owocowe żelki.

INSTRUKTOR: Wiola Kaźmierczak-Barczak – prowadzi Agencję Artystyczną ViolinArt zajmującą się między innymi organizacją warsztatów artystycznych oraz kosmetycznych dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Wokalistka i manager kultury. Pasjonatka rękodzieła i wszelkich zajęć kreatywnych.

Miejsce: Śremski Ośrodek Kultury

KREATYWNE GRY I ZABAWY

 • godz. 11:00-12:30
 • wiek: 6+
 • odpłatność: 100 zł /tydzień

W PROGRAMIE: zabawy plastyczne, taneczne, sensoryczne, kreatywne, obchody świąt nietypowych: walentynki, dzień kota, dzień niedźwiedzia, zabawy z zimą, zabawy z książką.

INSTRUKTOR: Martyna Frąckowiak-Leśniczak – pedagog, animator, pasjonatka pracy z małym dzieckiem, poszukująca perełek książkowych dla dzieci. Od ponad 10 lat prowadząca zajęcia Akademii Mamy, Taty i Malucha według autorskiego programu; prywatnie mama przedszkolaka i drugoklasistki.

Miejsce: Śremski Ośrodek Kultury

COŚ Z NICZEGO – RĘKODZIEŁO

 • godz. 13:00-15:00
 • wiek: 7+
 • odpłatność: 100 zł /tydzień

W PROGRAMIE: deseczka na zapiski wykonana metodą decoupage, craftowy album na wspomnienia, serce na Walentynki, torba na zakupy.

INSTRUKTOR: Jola Baszko, pasjonatka wielu form rękodzieła w tym decoupage i scrapbookingu. Entuzjastka kreatywnych form wyrażania siebie, arte terapii, kobiecej energii oraz alternatywnych rozwiązań. Prywatnie fanka natury, zdrowego stylu życia i prostych rozwiązań. Jej misja to m.in. propagowanie wychowywania poprzez sztukę, której celem jest pogłębienie rozwoju dziecka za pomocą wrażeń i odczuć estetycznych. Jola jest również praktykiem metody Access Bars, masażu relaksacyjnego, który znacznie poprawia kontakt z emocjami i intuicją.

Miejsce: Śremski Ośrodek Kultury

II TYDZIEŃ – 6-10.02.2023

WARSZTATY KREATYWNI – AKTYWNI

 • godz. 8:30 – 15:30
 • wiek: 7-13 lat
 • odpłatność: 495 zł /tydzień

W PROGRAMIE: dzień muzyczny, kinowy, teatralny, malarski i leśny. Wycieczki do kina, teatru, lasu, muzeum, warsztaty plastyczne, kreatywne oraz gry terenowe.

INSTRUKTOR: Krajkolandia

Miejsce: Śremski Ośrodek Kultury oraz wyjazdy do Teatru w Poznaniu, Jump Space, Kinoteatru Słonko, Pałacu w Rogalinie i Krajkolandii.

RYTM I MELODIA – WARSZTATY WOKALNO – MUZYCZNE DLA DZIECI

 • godz. 10:00-13:00
 • wiek 7+
 • odpłatność: 220 zł/tydzień

W PROGRAMIE: rytm i melodia w muzyce, zabawy i ćwiczenia aktorskie, muzyka w mojej wyobraźni, ćwiczenia emisji głosu i artykulacji, praca z piosenką indywidualną i grupową oraz mini koncert na zakończenie warsztatów.

INSTRUKTORZY:

Aleksandra Wrotyńska – Ukończyła Studium Piosenkarskie im. Czesława Niemena w Poznaniu uzyskując tytuł aktora scen muzycznych. Przyszła Pani magister pedagogiki spec. socjoterapia i promocja zdrowia. Ukończyła również studia inżynierskie z technologii żywności i żywienia człowieka na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu. Od 8 lat uczy śpiewu dzieci, młodzież i dorosłych. Czynnie działa na scenach lokalnych i krajowych – aktorka i wokalistka Teatru Pana O. Była także tancerką i wokalistką ZPiT „Łany”, aktorką w spektaklu „Tramwaj Polski” z piosenkami Agnieszki Osieckiej oraz w spektaklu „Lot nad Kukułczym Gniazdem”, wokalistką zespołu Krambabula i wokalistką Zaduszek Muzycznych w Śremie. Obecnie jest nauczycielką śpiewu w Instytucie Via Artis, wokalistką w folkowym zespole „Igry Quartet”, a także wokalistką poznańskiego projektu muzycznego Gsus Collective.

– Katarzyna Starosta – wokalistka, aktorka scen muzycznych, trener wokalny. Absolwentka Policealnego Studium Piosenkarskiego im. Czesława Niemena w Poznaniu o profilu wokalno- aktorskim, a obecnie studentka Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu. Na co dzień aktywnie działa na scenach lokalnych i krajowych. W 2019 roku występowała w wokalnym tercecie kabaretowym współpracującym z poznańskim kabaretem Afera. Wykonuje recitale z piosenką poetycką i aktorską. Jest też wokalistką folkowej formacji Igry Quartet, zespołu Gsus Collective oraz chóru Gospel Joy. To właśnie muzyka wywodząca się z kultury afroamerykańskiej jest najbliższa jej sercu. Oprócz gatunków takich jak blues, jazz czy soul jej wielką inspiracją jest muzyka etniczna i folkowa. Od kilku lat związana jest z Międzynarodowym Festiwalem Twórczości Młodych „Folkowe Inspiracje” w Łodzi. Laureatka ogólnopolskich i międzynarodowych festiwali. W 2020 roku została laureatką Konkursu wokalnego Radia RMF MF „Twoje 5 minut w RMF FM” i wzięła udział w nagraniach Live session na radiowej antenie. Zdobyła również nagrodę Grand Prix na Festiwalu Poezji Śpiewanej i Piosenki Aktorskiej „FORMA” w Barcinie. W minionym roku wystąpiła na scenie wrocławskiego klubu „Impart” z programem utworów poetyckich i autorskich. Obecnie rozwija swoje umiejętności przez udział w warsztatach i szkoleniach wokalnych, a także pracuje nad autorskim repertuarem, z którego debiutancki singiel ukazał się w listopadzie 2021 roku. Od kilku lat zdobywa doświadczenie pracując jako trenerka wokalna w Studio Piosenki i Ognisku Muzycznym w Buku, Instytucie Via Artis, Szkole Muzycznej T. Burton oraz w Wydra Music Studio w Poznaniu.

Miejsce: Śremski Ośrodek Kultury

ZIMOWE SPOTKANIA Z MAKRAMĄ

 • godz. 10:00 – 12:00
 • wiek: młodzież i dorośli
 • odpłatność: 150 zł /tydzień

W PROGRAMIE: Uczestnicy pod okiem doświadczonego instruktora nauczą się sztuki wiązania kilku węzłów, a dzięki temu, wykonają ozdobę z makramy na ścianę. Praca wykończona zostanie ozdobnymi koralikami.

INSTRUKTOR: Halina Kałużna-Szmyt – nauczyciel plastyki z 35 letnim doświadczeniem, instruktor z uprawnieniami do prowadzenia zajęć z makramy i zajęć plastycznych. Prywatnie i zawodowo pasjonatka sztuki użytkowej.

Miejsce: Śremski Ośrodek Kultury

ZAPRASZAMY

Skip to content