Koncert muzyki celtyckiej

5 kwietnia 2024
21 listopada 2024 —
19:00

Serdecznie zapraszamy 21.11.2024 o godz. 19:00 do Kinoteatru Słonko na niezwykłą podróż po krajach celtyckich!

W skoncentrowanej formie zaprezentujemy Państwu za co sami pokochaliśmy tę muzykę w jej pełnym spektrum – od niezwykłej energii jaką niesie ze sobą irlandzki taniec po piękno refleksyjnych ballad. Podczas koncertu będzie można usłyszeć utwory tradycyjne oraz autorskie kompozycje w stylu irlandzkich reeli i jigów. Nie zabraknie również elementów muzyki z Bretanii i Galicji.

Na scenie kina Słonko wystąpi trio muzyki celtyckiej w składzie:

  • Michał Mazur – multiinstrumentalista specjalizujący się w grze na instrumentach dętych związanych z szeroko pojętą muzyką celtycką. Członek Jig Reel Maniacs, jednego z najstarszych zespołów muzyki celtyckiej w Polsce, i zespołu muzyki dawnej Huskarl. Twórca flażoletów marki Mazur Whistles, wykorzystywanych przez muzyków na całym świecie.
  • Adam Jakubowski – Multiinstrumentalista, akompaniator grający na instrumentach strunowych. Od 10 lat związany ze środowiskiem muzyki celtyckiej i średniowiecznej. Łączy użycie tradycyjnego irlandzkiego stroju gitary (DADGAD) z autorskim spojrzeniem na rytm i harmonię w muzyce folkowej.
  • Maciej Czarnecki – perkusista, perkusjonalista, muzyk sesyjny. Gra muzykę różnych gatunków na małych i wielkich scenach. Na co dzień gra w Orkiestrze Grzegorza Urbana, współtworząc muzyczne programy telewizyjne takie jak szansa na sukces, festiwal Opole. Ponadto współpracuje z Royal Symphony Orchestra, koncertując w dużych składach orkiestrowych w całej Polsce. Przez 6 lat współpracował w Poznańską formacją Jig Reel Maniacs.

———————————————
Bilety w cenie 50 zł do nabycia:
– w BOK ŚOK od poniedziałku do piątku w godz. 8-15
– w kasie Kinoteatru Słonko
– poprzez bilety24.pl

Do zobaczenia.

Skip to content