SPOTKANIA Z PODRÓŻNIKAMI – ISLANDIA. KRAINA LODU I WIATRU

23 września 2022
13 października 2022 —
18:00

SPOTKANIA Z PODRÓŻNIKAMI – to cykliczna propozycja Śremskiego Ośrodka Kultury na ciekawe spędzenie czwartkowych wieczorów.

Tym razem wspólnie z Łukaszem zabierzemy Was w podróż do Islandii.

Nasz prelegent – Łukasz Supergan przeszedł całą szerokość Islandii ze wschodu na zachód, przez ogromne, wulkaniczne pustkowia i podnóża lodowców.
Miejsce to, mimo surowej przyrody, trudnych warunków i wielu dni w samotności było tak fascynujące, że już wówczas podjął decyzję o powrocie w to miejsce i próbie jej przejścia w środku zimy, samotnie i na nartach.Po ponad 3 latach stało się to faktem.

Między styczniem i marcem 2020 r., przez 36 dni, ciągnąc 50-kilogramowe sanie, przeszedł samotnie 800 kilometrów przez dzikie wnętrze Islandii. W temperaturach sięgających -20 stopni, przy wietrze i burzach śnieżnych, wyszukując drogę wśród śniegu, lodu i skał. Po 5 tygodniach przeszedł wyżyny Islandii, kończąc marsz na odległym zachodnim krańcu półwyspu Snaeffelsnes. Było to prawdopodobnie jedyny takie przejście ukończone w kalendarzowej zimie.

Łukasz Supergan – organizator wypraw długodystansowych, autor, fotograf, przewodnik. Przeszedł 20 000 km na szlakach Europy, Azji i Ameryki Pn., w tym szlak z Warszawy do Santiago de Compostela, dwukrotnie Łuk Karpat (jako pierwszy człowiek samotnie). Wędrował w Himalajach, Karakorum, Tien-Szan i Pamirze. Przemierzył grań Pirenejów, irańskie góry Zagros, trawers Islandii, całość łańcucha Alp oraz Izraelski Szlak Narodowy.

Bilety w cenie 10 zł do nabycia:

  • w Biurze Obsługi Klienta Śremskiego Ośrodka Kultury przy ulicy Mickiewicza 77,
  • w kasie Kinoteatru Słonko,
  • poprzez system Bilety 24.pl pod linkiem:

https://www.bilety24.pl/kup-bilet-na-478-spotkania-z-podroznikami-islandia-kraina-lodu-i-wiatru-80548?id=429910&fbclid=IwAR3CiREak9LwWsIetekPeJfXptZaqpmyn43CEXclRIs8RhGH1roBiO5DGqM#overall

Skip to content