Spotkanie z podróżnikami – MENATAWAI – DRZEWO ŻYCIA

22 listopada 2022
8 grudnia 2022
11:30

Fotograficzna opowieść o plemieniu Mentawajów z wyspy Siberut.

Historie pisane na gorąco w rozpadającym się z wilgoci zeszycie zabiorą Państwa przez błotniste ścieżki pełne pijawek wprost do szamańskiej Umy, gdzie przy kubku gorącej herbaty i grillowanych robakach poznacie szamanów, pójdziecie zapolować na małpy, a wieczorem zasiądziecie wspólnie przy lampie naftowej pośrodku dżungli i zatopicie się w jej odgłosach wsłuchując się w szamańskie legendy czy śpiew.

Opowieści o tym, jak żyje się w dżungli w XXI wieku, o wierzeniach, tradycjach, pradawnych rytuałach, o tym kto chce ich zniszczyć i dlaczego wciąż wielu opiera się cywilizacji i woli pozostać strażnikiem lasu tak jak przodkowie.

Zapraszam do wspólnej podróży z Mentawajami do ich świata, świata ludzi, których zdobycze cywilizacyjne odkryliśmy 2 tysiące lat temu, świata ludzi, którzy hołdują wartościom, o których czasami zapominamy, świata wspaniałych wytatuowanych ludzi w przepaskach z kory drzewa i nie działającym zegarkiem. To wszystko humorystycznie z dymkiem mentawajskiego papierosa.

Marcin Gabruk – „Wyjeżdżam z aparatem by poznawać. Poznawać świat, ludzi, kulturę i tradycję. Najczęściej pośród ludów rdzennych staram się zrozumieć świat i nauczyć jak go możemy chronić”

Bilety w cenie 10 zł do nabycia:

  • w Biurze Obsługi Klienta Śremskiego Ośrodka Kultury przy ulicy Mickiewicza 77
  • w kasie Kinoteatru Słonko
  • poprzez system Bilety 24.pl

Skip to content